AMG se zaměří na pohon všech kol

0

AMG má ve svém portfoliu řadu modelů s pohonem všech kol. Jde hlavně o velká SUV z řad ML, GL nebo G. Logicky se na čtyřkolku mohou těšit také budoucí majitelé modelu A 45 AMG, protože pohon pouze přední nápravy by nebyl prakticky uskutečnitelný. Co se týče sedanů, jako jsou řady C nebo E, tam se zatím AMG drželo tradiční zadokolky. To se ale má podle magazínu Drive změnit.

Šéf společnosti Friedrich Eichler totiž listu prozradil, že se chce vrhnout do boje s konkurenčními modely Audi s pohonem quattro. Navíc i BMW chystá pohon všech kol pro M5. Je tedy logické, že Mercedes-Benz spolu s AMG se do toho musí pustit také. „Příští rok předvedeme koncept vozu s pohonem všech kol,“ konstatoval Eichler.

Eichler ale neprozradil, o jaký koncept se přesně bude jednat. Média už ale začala spekulovat, že půjde o předprodukční verzi vozu AMG založeného na nové generaci tříd E. Model E63 AMG s pohonem všech kol by pak měl být schopen překonat stovku za 3,0 sekundy. Pokud se takové parametry potvrdí, půjde o sedan, který překoná i mnoho aut z kategorie supersportů.