Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake představen

0

Aston Martin představil model Vanquish Zagato Shooting Brake a potvrdil, že model se bude vyrábět v limitované sérii.

Společně s kabrio variantou Speedster bude tvořit čtveřici speciální modelové řady Vanquish od britského výrobce a italského designéra Zagato. Zbývající modely tvoří Coupé, uvedené do prodeje v roce 2016 a Volante, představené letos. Jde o nejaktuálnější modely z dlouholeté spolupráce, která odstartovala modelem DB4 GT Zagato v roce 1960.

Celkem se všech modelů Zagato vyrobí pouhých 325 kusů s následujícím rozdělením: 99 Coupé, 99 Volante, 28 Speedster a 99 Shooting Brake. Během veletrhu ve Frankfurtu již všechna auta našla své budoucí majitele.

Všechny modely jsou založené na modelu Vanquish S a uvnitř nalezneme 5 litrový V12 benzinový motor, který se předvede výkonem 592 bhp, o celých 27 více než klasický Vanquish. To díky nové osmistupňové automatické převodovce Touchtronic III.

Coupé a Volante zrychlí z 0 na 100 za 3,5 vteřiny, extra váha navíc při kabrio provedení Speedsteru a designových prvků u Shooting Brake přidají několik desetin. Maximální rychlost dosahují 317 kilometrů v hodině.

Model Shooting Brake zůstává autem pro 2 osoby, i když velikost by mohla napovídat jinak. Sám Aston Martin jej popisuje jako „praktické GT“. Předpokládaná cena za kterou se model prodával je zhuba 18,5 milionu Kč. Model Speedster je nejdražším a jeho cena se pohybuje okolo 28,5 milionu.