Audi A5 a S5 Sportback umí stovku za 4,7 sekundy

0

Pětidveřové kupé pohání nový šestiválcový motor přeplňovaný turbodmychadlem s výkonem 354 k a točivým momentem 500 N.m. Akcelerace z 0 na 100 km/h trvá jen 4,7 sekundy, přičemž maximální rychlost je elektronicky omezená na klasických 250 km/h.  Součástí sériové výbavy je pohon všech kol quattro a osmistupňová samočinná převodovka tiptronic. Poprvé Audi nabízí bivalentní model A5 Sportback g-tron. Jeho motor 2.0 TFSI dosahuje výkonu 125 kW (170 k) a může spalovat jak palivo Audi e-gas, resp. zemní plyn, tak i benzin.

Zákazníci budou mít v rámci předprodeje nové Audi A5 Sportback na výběr ze dvou motorů TFSI a tří jednotek TDI, jejichž hodnoty nejvyššího výkonu sahají od 140 kW (190 k) do 210 kW (286 k). V porovnání s předchůdcem snížila značka Audi spotřebu paliva až o 22 procent a zároveň zvýšila výkon až o 17 procent. Pro každý motor je připraveno přizpůsobené převodné ústrojí, ať se jedná o šestistupňovou mechanickou převodovku, sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic nebo osmistupňovou samočinnou převodovku tiptronic. Hnací síla je sériově přenášena na přední kola, na přání jsou k dispozici dvě verze pohonu všech kol quattro.

V kabině nechybí Audi virtual cockpit, velký displej TFT (12,3 palce) či na přání dodávaný průhledový displej promítající všechny důležité informace v podobě rychle čitelných symbolů a číslic na čelní okno. A5 Sportback pojme 480 litrů zavazadel.

Interior
Interior

Karoserie nového modelu Audi A5 Sportback je nejlehčí ve svém segmentu. Díky inteligentní kombinaci materiálů je o 15 kilogramů lehčí než u předchůdce. Pohotovostní hmotnost nové generace je až o 85 kilogramů nižší než u předchůdce, a její hodnoty začínají již od 1470 kilogramů bez řidiče.

Nové modely Audi A5 a S5 Sportback budou uvedeny na trh v České republice začátkem roku 2017. Ceny na českém trhu nebyly zatím stanoveny.