Audi e-tron quattro míří do výroby. Sériová produkce odstartuje v roce 2018

0
The Audi e-tron quattro concept study that was presented at the Frankfurt Motor Show in 2015 provides a clear indication of the final production version.

Ano, je to tak. Audi opravdu bude vyrábět čistě elektrické SUV vycházející z konceptu e-tron, který byl k vidění na autosalonu ve Frankfurtu minulý rok. Jestli jste si tedy mysleli, že jde o nějakou futuristickou a velmi vzdálenou budoucnost, pak jste se mýlili. Volkswagenu se teď hodí každé elektrické auto v nabídce a navíc Tesla Model X ukázala, že o elektrické SUV je zájem. Není na co čekat.

Sériový e-tron quattro se bude vyrábět v továrně v Bruselu, kde se v současnosti vyrábí Audi A1. Zároveň se zde budou vyrábět i akumulátory pro elektrické koncernové automobily. Jenže aby to bylo možné, musí dojít k odstěhování malé A1. Ta uvolní místo tím, že se přesune do továrny ve Španělsku, kde v současnosti vzniká Q3. Takže aby se sem mohla A1 nastěhovat, musí se přesunout i Q3. Ta se pro změnu bude nově vyrábět v Maďarsku. Celé to tak trochu připomíná akci kulový blesk.

Audi ve své tiskové zprávě také potvrdilo sériové parametry chystaného elektrického crossoveru. Ten opravdu dostane tři elektromotory, výkonné akumulátory, nadprůměrnou dynamiku a především pěkně dlouhý dojezd. Na jedno nabití byste s novým elektrickým crossoverem měli ujet více než 500 kilometrů. To vše bude realitou v roce 2018, tedy už do dvou let.

[av_gallery ids=’19937′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]