Audi Q2, Q4 i Q9: Chystají se nové crossovery

0

Automobilky si pečlivě chrání názvy svých vozů, proto řadu z nich registrují i několik let dopředu, než se daný model vůbec objeví na prvních fotografiích. To je případ i ingolstadtské značky, která si nechala zaregistrovat hned několik nových názvů naznačujících, že se brzy můžeme těšit na postupné rozšiřování řady SUV a crossoverů s označením Q.

Jedním z registrovaných názvů je SQ2. To je náznak toho, že se nejen objeví ještě menší crossover než je Audi Q3, ale bude podobně jako ona obdařen i rychlou verzí. Později by se ještě mohl objevit model SQ4, který si Audi také registrovalo. Název opět napovídá vysoký výkon, dynamiku a velikost mezi modely Q3 a Q5. A pokud jste si mysleli, že Audi Q7 je dostatečně velké, pak vás asi zarazí fakt, že je nově zaregistrované i jméno Q9. Že by konkurent mamutího Mercedesu GL?

Uvidíme, jaké vozy se nakonec objeví. Manévrovacího prostoru má nyní automobilka hodně. Může se také stát, že nakonec registrované názvy vůbec nevyužije. Nebylo by to poprvé ani naposledy.