Audi Q3: Výsledek testů IIHS? Velmi dobrý

0

[av_gallery ids=’13758,13759,13760,13761,13762,13763′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Audi Q3 má za sebou nárazové testy americké instituce IIHS (Insurance Institute for Highway Safety). Ty kromě klasický nárazů zahrnují také náraz s malým přesazením, který v minulosti nadělal mnoho problémů i autům hodnoceným podle Euro NCAP na pět hvězdiček. To ale nebyl případ tohoto malého crossoveru. Ten si totiž nakonec odnesl celkové hodnocení Top Safety Pick.

A to znamená jediné. Všechny testy musela Q3 zvládnout s hodnocením Good (nejlepší) nebo Acceptable (druhé nejlepší). Abychom byli úplně přesní, zrovna v případě tohoto Audi jsou všechny testy hodnoceny nejlepším možným „Good“, a to včetně nárazu s malým přesazením. U něj IIHS chválí malou deformaci v oblasti prostoru pro nohy řidiče, správnou funkci čelního a bočního airbagu, díky kterým nedošlo k nárazu hlavy řidiče do sloupku, což se občas u těchto testů stává a celkově nízké riziko vzniku vážných zranění.

Absolutně nejlepší známkou z těchto testů je Top Safety Pick+. To plusko na konci se přidává ještě za přítomnost dalších systémů, které mají nehodám zabránit, ale u Audi Q3 jich nebylo dostatek k tomu, aby vůz na toto hodnocení dosáhl. Přesto je jasné, že výsledky testů IIHS jsou pro Audi velmi dobré.