Audi Q6: Elektrický crossover poprvé oficiálně

0

[av_gallery ids=’13796,13797,13798,13799,13800,13801′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

O elektrickém crossoveru, se kterým se vypraví Audi na autosalon do Frankfurtu jsme už psali, nicméně tenkrát šlo o neoficiální zprávy a neoficiální obrázek. Dnes už můžeme nabídnout fakta a první skici, které k nám dorazily z oficiálních zdrojů. Koncept se bude jmenovat e-tron quattro a Audi také rovnou oznámilo, že s tímto vozem počítá pro sériovou výrobu.

Studie e-tron quattro se svou délkou zařadí mezi modely Q5 a Q7, takže je jasné, že kromě elektrického speciálu samotného uvidíme ve Frankfurtu také předobraz připravované Q6, která by se měla postavit GLE Coupé nebo BMW X6. Samotný elektromobil pak používá lithium-iontové akumulátory, které jsou schovány pod prostorem pro cestující v podlaze. Tím se kromě jiného snižuje těžiště.

Audi slibuje dojezd na jedno nabití vyšší než 500 kilometrů a navíc půjde o čtyřkolku. Přední nápravu bude pohánět jeden elektromotor, o každé kolo zadní nápravy se postará dvojice dalších elektromotorů. Můžeme se proto těšit na velice zajímavé jízdní vlastnosti, protože dvojice zadních elektromotorů dokáže velmi účinně nahradit klasický aktivní diferenciál.

A teď to nejzajímavější, Audi rovnou oznámilo sériovou výrobu tohoto automobilu. Pokud vás zajímá německý konkurent tolikrát slíbené Tesly Model X, pak se těšte na rok 2018. Q6 jako taková ale dorazí určitě dříve.