Audi Quattro: Legenda se vrátí už příští rok

0

[av_gallery ids=’17073,17074,17075,17076,17077,17078′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

V roce 2010 se na autosalonu v Paříži předvedl koncept Audi Quattro, který odkazoval na legendární stroj z osmdesátých let. Okamžitě se začaly objevovat spekulace, že se automobilka pustí do stavby následovníka tohoto jedinečného stroje. Ani po třech letech se tak nestalo a naděje začaly pomalu opadat. Až do teď.

Magazín Autoweek totiž nyní píše, že se Quattro objeví velmi brzy. Už na autosalonu ve Frankfurtu se ukáže koncept, který by se v roce 2014 měl změnit v sériovou podobu. Stane se tak 30 let poté, co se na světě objevilo Sport Quattro – auto vycházející z modelu Quattro se zkráceným rozvorem a určené primárně do závodů rallye. Tehdy se vyrobilo i 200 vozů určených do běžného provozu, které dnes patří mezi ceněné sběratelské kousky.

Audi používalo v osmdesátých letech benzinový pětiválec. To by ale neměl být případ novinky. Tu zřejmě kupředu požene osmiválec s objemem 4,0 litru vybavený dvojitým přeplňováním. Měl by dosahovat výkonu okolo 600 koní. Síla se bude na všechna čtyři kola posílat přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Máme se tedy na co těšit. Je ale jasné, že rozhodně nepůjde o levnou záležitost. Hádáme, že nové Audi Quattro bude navíc existovat jen v limitované edici. Vždyť svou rychlostí určitě bude soupeřem i supersportu Audi R8 V10 Plus.