Audi TT: Představuje se na skicách

0

[av_gallery ids=’17998,17999,18000,18001,18002,18003′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Audi TT přijede ve své třetí generaci. Přesně podle očekávání si novinka vezme linie z nedávno představeného konceptu Allroad Shooting Brake. I když se z obrázků může zdát, že se oproti svému předchůdci až zas tak  nezmění, můžeme se těšit na řadu novinek. Auto stojící na koncernové platformě MQB dostane například LED světla vybavená technologií Matrix Beam. Díky LED budou zajímavě vypadat i zadní brzdovky.

Kabinu vozu jsme si mohli prohlédnout už dříve, to když Audi předvedlo svůj virtuální kokpit. Přístroje v kapličce v něm nahradila obrazovka, která umožňuje zobrazení velkého množství informací, například z navigace. Jde asi o nejlepší využití takového přístrojového štítu, co jsme doposud viděli.

Díky nasazení sdílené platformy bude nová generace Audi TT těžit z nižší hmotnosti a vyšší tuhosti. Pod kapotou se určit objeví silný benzinový čtyřválec s přeplňováním a dvoulitrovým objemem, který dosáhne alespoň na 220 koní výkonu. A to ještě nebyla řeš o nejostřejším modelu TT RS. Novinka tak bude mít opravdu co předvádět.