Audi TT RS: Bude nová generace už ve Frankfurtu?

0

Ačkoliv se to možná nezdá, autosalon ve Frankfurtu se nezadržitelně blíží. A jako před každým větším autosalonem, i tentokrát se začínají množit spekulace o tom, co všechno tam uvidíme. Kromě jiného by se mělo představit Audi TT RS nové generace, které bude rychlejší a určitě také lepší, ale které zároveň nebude mít manuální převodovku.

S touto informací přišli kolegové z Car and Driver. Podle nich bude nové RS dostupné pouze se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, která už našla uplatnění v novém Audi RS3 Sportback. Nabídnout má bleskový čas přeřazení, ale manuál v očích ortodoxních řidičů nahradit stejně nedokáže. Nicméně rozhodnutí, proč Audi u podobného auta vyřadilo manuální převodovku z nabídky, je naprosto logické. Obecně se v Evropě podobně rychlé vozy s manuálem prodávají velmi málo.

Audi TT RS nové generace dostane pod kapotu pětiválec o objemu 2,5 litru, což je dobrá zpráva. Jeho výkon by se mohl vyšplhat až někam na hranici čtyř stovek koní, což je další dobrá zpráva. Přirozeně bude rozdělován mezi obě nápravy.

Uvidíme, zda se nové TT RS nakonec opravdu ve Frankfurtu ukáže. Do prodeje by se měla tato novinka dostat později příští rok.