Bentley Bentayga: Britské super-SUV oficiálně odhaleno

0

Tak a je to tady. Jedna z největších novinek letošního autosalonu ve Frankfurtu byla odhalena. Pokud vás zajímá Bentley Bentayga coby historicky první SUV této značky, pak si ho můžete prohlédnout na prvních oficiálních fotkách i na videu. Automobilka přidala také veškeré informace, takže už víme, o čem tohle auto bude.

Bentayga je hodně velké SUV. Jeho délka o 141 mm překračuje hranici pěti metrů, šířka je bez dvou milimetrů rovné dva metry a to v tomto údaji nejsou započtena zpětná zrcátka. Na výšku vůz měří 1742 mm a rozvor náprav má 2992 mm. Koho by to snad zajímalo, tak do zavazadelníku dáte 430 litrů v základu. O interiéru ani nemá cenu mluvit. Ten je maximálně luxusní a zákazníkům dává široké možnosti výběru různých variant. Čekal snad někdo něco jiného?

Za pozornost ovšem stojí motor. Přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec vyprodukuje 608 koní a 900 Nm. Čísla to jsou sama o sobě dost působivá a navíc dělají z Bentley Bentayga nejrychlejší a nejvýkonnější SUV na trhu. Takový výkon nemá ani BMW X5M, ani třeba Porsche Cayenne Turbo. Stovku zvládne britské SUV za 4,1 s a maximálně jede 301 km/h. Bentley si už dříve dalo za cíl postavit nejrychlejší SUV na trhu a jak je vidět, minimálně pro tuto chvíli byl tento cíl naplněn. Spotřeba ve městě se pak bude pohybovat kolem dvaceti litrů, v kombinaci byste si měli vystačit zhruba se třinácti.

Bentayga má pohon všech kol a také vzduchové odpružení, takže řidiči může nastavovat výšku podvozku. K dispozici je rovněž osm různých režimů jízdy, díky kterým by se mělo Bentley přizpůsobit všem možným povrchům včetně těm, které potkáte v terénu.

Auto bude k vidění ve Frankfurtu, kde bude také naše redakce. V říjnovém vydání 4×4 AM se proto můžete těšit na podrobnější první dojmy.