Bentley Continental GTC Speed: Změny i pro krasavce bez střechy

0

[av_gallery ids=’16474,16475,16476,16477,16478,16479′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Na lednovém autosalonu v Detroitu se představí otevřený Bentley Continental GTC Speed. Jde tak o jeden z posledních modelů britské luxusní automobilky, který se dočkal faceliftu. Změny tak čekají už jen na verze Supersports a Flying Spur.

Designově se toho příliš mnoho nemění, jde hlavně o retuše. Vzhled karosérie je lehce poupravený změnou několika málo linií. Uvnitř vozu pak najdeme klasicky rozdělenou palubní desku mezi řidiče a jeho spolujezdce. Nechybí luxusní sedadla s integrovanou hlavovou opěrkou. Ty nejlepší materiály jsou samozřejmostí.

Pod kapotou najdeme dvakrát přeplňovaný motor W12, který ze svého šestilitrového objemu dosahuje výkonu 625 koní. Zrychlení z nuly na stovku nastane za 4,2 sekundy, maximálně může tenhle otevřený luxus uhánět rychlostí až 329 km/h.