Bentley naplno spustilo výrobu Bentaygy. První exemplář je na světě

0

Bentley Bentayga udělalo pořádný rozruch, jak na autosalonu ve Frankfurtu, tak později v Los Angeles. Aby také ne, vždyť jde o nejrychlejší SUV na trhu, které používá přeplňovaný dvanáctiválec a které umí jet přes 300 km/h. Na to zatím žádné Porsche Cayenne nebo BMW X5/X6 M nestačí. Dobrou zprávou pro fanoušky tohoto britského monstra je fakt, že se naplno rozběhla sériová výroba. A první exemplář z finální produkce už je na světě, což byla samozřejmě v továrně v Crewe obrovská událost. Zákazníci, kteří si objednali vůz z First Edition jej dostanou už v lednu.

Zahájení výroby si vyžádalo investici ve výši 800 milionů liber, přičemž vzniklo na 1500 nových pracovních míst. Bentley připravovalo své SUV čtyři roky, teď je vše u konce. První sériový exemplář dostal barvu Anthracite a během výroby na něm zaměstnanci továrny odpracovali v rámci ručních prací na 130 hodin.

A mimochodem, nemyslete si, že Bentley zůstane pouze u jedné Bentaygy. Na svět už pronikly informace o přípravách ještě ostřejší, ještě rychlejší a ještě výkonnější verze. Mělo by to být SUV křížené s kupé, takže něco jako BMW X6. Koncept takového vozu bychom mohli vidět už na jarním autosalonu v Ženevě. Pokud Bentley takové auto postaví, zaručeně to bude velký prodejní úspěch. Stejně jako základní Bentayga.

[av_gallery ids=’19674,19675′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]