BMW X1: malý facelift pro USA

0

[av_gallery ids=’14869,14870,14871,14872,14873,14874,14875′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

X1 se v USA začne prodávat až během září letošního roku, takže u BMW usoudili, že jí malé osvěžení vzhledu jen prospěje. Přední nárazník má nové tvarování a chromovanou lištu, tvar hlavních světlometů zůstal stejný, ale vnitřní uspořádání se podobá nové X3. Nová jsou i vnější zpětná zrcátka, chrom se dostal také na ochranné lišty dveří a zadní světla mají spolu s nárazníkem lehce pozměněné rysy. Na výběr je několik nových vzorů litých kol a také rozšířená paleta laků. Uvnitř jsou už změny skutečně minimalistické, omezily se na materiály dekorů a detaily na středové konzole.

V Americe se ale dočkají i verzí, které v Evropě neznáme. „Základní“ přeplňovaný čtyřválec 28i o výkonu 180 kW bude dostupný jako zadokolka sDrive i s pohonem všech kol xDrive. Vrcholný model ale bude řadový šestiválec 35i známý z větší X3. Na americké půdě bude podávat výkon 224 kW a bude v nabídce výhradně s pohonem všech kol xDrive. Faceliftované X1 bychom se měli dočkat i my, a to na podzimním pařížském autosalonu. Zda dojde také na šestiválec, není zatím známo.