BMW X5 slaví patnáct let od uvedení na trh

0

[av_gallery ids=’13074,13075,13076,13077,13078,13079′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Pokud jste chtěli SUV značky BMW, do roku 1999 jste měli smůlu. Mnichovská automobilka zařadila do svého výrobního programu auto této kategorie až s příchodem první generace X5, která tím pádem aktuálně slaví patnáctileté narozeniny. Respektive letos slaví patnáct let od svého vzniku celá řada X, která v současnosti čítá už mnoho modelů a která se bude do budoucna dále rozšiřovat.

BMW X5 je určeno hlavně pro americký trh, proto se také od začátku vyrábí v Americe. První generace si mohla nechat zdát o hybridním provedení, o mezinápravové spojce a dalších vymoženostech. Auto používalo klasický diferenciál. Až aktuální třetí generace přišla také jako hybrid a dokonce i v provedení s pohonem pouze zadních kol.

V současnosti nejmladším modelem řady X je X4 postavená na základech řady 3. Test si můžete přečíst v aktuálním vydání 4×4 AM. Podle neoficiálních informací přijde ještě menší X2 a plánuje se naopak model větší než současná X5.