Brabus 6.0 850 Biturbo: 850 koní pro třídu G

0

Jak už jsme psali několikrát, letošní Frankfurt bude plný velmi zajímavých automobilů, a to včetně těch upravených. Solidní stánek bude mít například Brabus, kde uvidíte vyladěné C63 AMG, AMG GT i pro nás nejzajímavější upravený Mercedes G63 AMG. Brabus mu totiž kompletně předělal motor, takže vás výsledek mírně řečeno usadí do židle.

Tak především dostal přeplňovaný osmiválec objem zvýšený na šest litrů. S tím souvisí celá řada dalších úprav od nových pístů, přes ojnice až po klikovou hřídel. Inženýři také vyhodili turbodmychadla a na jejich místo nasadili pořádný kompresor. Jiný je i software řídicí jednotky, sání, výfuk, no prostě všechno.

Na konci všeho toho úsilí stojí hotové monstrum. Přepracovaný motor totiž disponuje parametry 850 koní a 1450 Nm. Asi vás nepřekvapí, že navzdory totálně neaerodynamickému tvaru a hmotnosti kolem 2,5 tuny stejně tohle géčko pokoří stovku za čtyři sekundy a omezovač ho utne až na hodnotě 260 km/h. A kdyby snad někoho zajímala spotřeba, tak ta se má pohybovat kolem čtrnácti litrů.

Jak je u Brabusu zvykem, úprav se dočkal také podvozek postavený na kolech o velikosti 23 palců, vzhled vozu a interiér. Tam najdete jen ty nejlepší materiály, perfektní zpracování a vůbec všeobecný luxus.

Jestli se tedy letos vydáte do Frankfurtu, nezapomeňte se zastavit na stánku Brabusu. Litovat rozhodně nebudete.