Bugatti Veyron: V nové speciální edici. A není poslední

0

[av_gallery ids=’17190,17191,17192,17193,17194,17195,17196′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Značka Bugatti je v posledních letech notoricky známá svými speciálními edicemi Veyronu. Co jiného také může dělat, když má v nabídce vlastně jen jediný model ve dvou karosářských variantách poháněných dvěma verzemi toho samého motoru? My jí to za zlé ale rozhodně nemáme. Na tyto výtvory pro extrémně bohaté zákazníky se totiž velmi dobře kouká.

Pokud vás to také baví, máme dobrou zprávu. Bugatti oznámilo, že během následujících 12 měsíců postupně zveřejni celkem šest speciálních modelů Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse. Celá série se bude nazývat Les Légendes de Bugatti a měla by připomenout slavné okamžiky z historie značky.

Dnešní novinka nese název Jean-Pierre Wimille. Jde o jméno závodníka, který značku proslavil na konci třicátých let. V letech 1937 a 1939 vyhrál slavný závod v Le Mans. To připomíná barva vozu navazující na jeho závodní speciál. Motor Veyronu zůstal bez úprav. Celkem budou existovat tři exempláře speciálu. Hádáme, že už jsou dávno vyprodané.