Chevrolet Camaro dostal pohon všech kol a 650 koní k tomu

0

Camaro je jedna z amerických legend, která vždy sázela na více či méně silný motor a tradiční pohon zadních kol. Existují ovšem i výjimky, které sice mají také výkonný motor, ale na rozdíl od sériových sourozenců používají pohon všech kol. Přesně takovým případem byl i upravených Chevrolet Camaro, který se ukázal na letošní SEMA Show 2015.

Už od pohledu je jasné, že tohle bude brutální vůz. Může za to řádně rozšířený rozchod kol na obou nápravách a tedy i hodně vytažené blatníky. Mimochodem ty obyčejně vypadající disky mají velikost dvacet palců. Konkrétně jde o Camaro z roku 2010 a jeho seznam úprav je opravdu velmi dlouhý, takže to vezmeme stručně.

Pod kapotou je přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který nabídne příjemných 650 koní. Některé díly hnacího řetězce se sem nastěhovaly z velkých pick-upů, což také o něčem svědčí. Konkrétně třeba spojka je původem z Dodge Ram, přední diferenciál zase darovala Toyota Tundra a rozvodovku pro změnu Chevrolet Trail Blazer.

Dobrou zprávou na konec pro všechny z vás, kterým se takto upravené Camaro líbí, je fakt, že jde o vůz určený k prodeji. Jestli chcete vlastnit unikát v podobě našlapaného Camara s pohonem všech kol, připravte si nějakých 40 tisíc dolarů.

[av_gallery ids=’19473,19474,19475,19476′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]