Chystané Volvo V90 kompletně odhaleno. Díky čínskému modelu

0

Už poněkolikáté se stalo, že podoba připravovaného Volva byla zveřejněna poněkud předčasně, a to díky nafocené zmenšenině. Stalo se tak u nové XC90, chystané S90, ale také třeba u Bentley Bentayga. Teď se to stejné stalo pro změnu u Volva V90 a právě díky tomu, že o takovou situaci nejde poprvé a v předchozích případech reálná podoba vozu byla vždy prakticky stejná, můžeme už teď říci, že se díváte na novou V90. Jak se vám líbí?

Překvapení ovšem nečekejte ani u S90, ani u kombíku V90. Půjde pouze o další variaci na téma druhé generace XC90. Takže na nás čeká známá maska, diody denního svícení ve tvaru písmene T, interiér, kde dominuje obrovský dotykový displej a přirozeně shodná bude i technika.

Na šestiválce proto rovnou zapomeňte. Dostanete na výběr z různě výkonných čtyřválců a vrcholem bude hybrid. Pokud má být konkrétně V90 soupeřem pro všechny ty Audi A6, BMW 5 nebo éčkový Mercedes, pak to s tím čtyřválcem přece jen půjde asi trochu ztuha. Nicméně je jasné, že i ve Volvu V90 najdeme pohon všech kol, a to díky mezinápravové spojce Haldex.

Volvo S90 by se mělo ukázat hne začátkem roku na autosalonu v Detroitu, praktičtější kombi V90 má premiéru naplánovanou na autosalon v Ženevě.

[av_gallery ids=’19305,19302,19303,19304,19306′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]