Co takhle koupit si originální armádní HMMWV?

0

[av_gallery ids=’13165,13166,13167′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Není Hummer jako Hummer. V terénu samozřejmě i civilní verze zvládnou velmi zajímavé věci, ale originální armádní HMMWV, tedy Humvee, to je ještě trochu něco jiného. Nebývá zvykem, že byste si tohle auto mohli jen tak pořídit, ale aktuálně tu taková možnost je. V Americe je v prodeji hned 25 exemplářů.

Jestli vás zajímají, koukněte na govplanet.com, kde najdete všechna auta určená pro dražbu. Vyvolávací cena je deset tisíc dolarů. V nabídce jsou různé verze různého stáří. Nejstarší Humvee má rok výroby 1987, ten nejmladší pak 1995. Přihazovat můžete po pěti stovkách dolarů do sedmnáctého prosince.

Všechny armádní HMMWV mají pod kapotou naftový motor s objemem 6,2 litru, který spolupracuje s automatickou převodovkou. Jestli to s případným nákupem myslíte opravdu vážně, počítejte s výletem do Utahu, kde nabízená auta stojí.