Dacia Duster: Pick-up opět na scéně. Jak se vám líbí?

0

O Dacii Duster s karoserií pick-up se spekuluje už delší dobu. Vše odstartovaly snímky zachycující na zakázku postavená auta společností Romturingia. Samotná Dacia pak podpořila teorie o vzniku Dusteru kříženého s Amarokem představením konceptu Oroch, což byl opět Duster s karoserií pick-up. Na rozdíl od v reálném prostředí zachycených variant, které měly jednoduchou kabinu, Oroch dostal dvojitou kabinu.

No a právě Duster pick-up s dvojitou kabinou aktuálně koluje po internetu na jednom snímku pořízeném z rumunských silnic, takže se opět můžeme pustit do spekulací, o co asi tak přesně jde. Jedna z možností je opět individuální přestavba, stejně jako tomu bylo v předchozím případě, ale tentokrát by to nemusela být pravda.

Důvodem je fakt, že se už koncem dubna objevila informace, podle které by se měla sériová verze Dusteru Oroch představit v červnu na autosalonu v Buenos Aires. A jak možná víte, Oroch byl pick-up s dvojitou kabinou a stylovým oplastováním. Záhadný snímek, který teď koluje po všech médiích, ukazuje velmi stylový Duster. Tak schválně, zda se nakonec dočkáme.

Jak už jsme psali dříve, Duster s karoserií pick-up by byl určitě úspěšný model. Na jihoamerických trzích jsou přesně podobné pick-upy velmi oblíbené a vzhledem k dobré pověsti, jakou Duster má v Evropě, by se určitě našlo nemálo zájemců také u nás. Pokud by se sériový Oroch opravdu představil v červnu v Buenos Aires, můžeme se dočkat my v Evropě na autosalonu ve Frankfurtu.