Dacia Duster vyrazí na Dakar s osmiválcovým motorem

0

[av_gallery ids=’13186,13187,13188,13189′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Duster opět vyrazí na Dakar a stejně jako minulý rok usednou za volant Emiliano Spataro a José García. Jenže na rozdíl od let minulých se na nadcházejícím ročníku zapojí do podpory v daleko větší přímo automobilka Renault a tím pádem i cíle jsou vyšší. Duster by měl dojet v první desítce.

Lehké to mít nebude, protože do závodu vyrazí hned osm velmi silných speciálů Mini, zapomenout nesmíme ani na automobilku Peugeot, která sice pojede první závod po svém comebacku, ale to nemění nic na tom, že i u této francouzské značky mají ty nejvyšší ambice.

Duster prošel od posledního ročníku řadou změn. Tisková zpráva ostatně říká, že do závodu vyrazí dva zcela nové automobily. Místo původních šestiválců s výkonem 300 koní pojede letos Renault s osmiválcovými motory, které produkují 380 koní. Držíme palce!