Dartz Prombron: Chystá se speciál pro Čínu

0

[av_gallery ids=’18170,18171,18172′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Dartz je už ve světě poměrně známým výrobcem obřích obrněných vozů. Jeho auta si například zahrála ve filmu Diktátor. Pořizují si je celebrity bez vkusu, jako třeba raper Kanye West (má hned dva) nebo ruští zbohatlíci, kterým se tento model určitě líbí. Nabízí totiž obří rozměry, velmi vysokou cenu, vodku a kaviár jako dárek a k tomu obrnění proti případnému útoku.

Model Prombron se už jednou v čínském provedení objevil. Tehdy nesl název Black.Dragon (ano, i s tou tečkou v názvu). Jenže se zdá, že je dosud ve vývoji. To nebrání této výstřední automobilce, aby představila další čínský speciál. White Horse je nyní ve fázi testování, není o něm ani mnoho informací, snad jen, že bude existovat.

Budoucí majitel se může těšit na obrnění, usnadněný přístup do kabiny, protože jde o prodlouženou verzi vozu. Pod kapotou se zřejmě objeví pořádný V8 od GM. V minulosti Dartz poháněl i turbodiesel, ten se ale na čínské silnice určitě nehodí.