Flying Huntsman 6×6: Kupte si koncept šestikolového Defenderu

0

[av_gallery ids=’13776,13777,13778,13779,13780,13781,13782,13783′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Kahn Design se na autosalonu v Ženevě vytasil s radikální úpravou Land Roveru Defender 110. Ten dostal prodlouženou přední a zadní část, karoserie byla navíc o patnáct centimetrů rozšířena a hlavně se vzadu objevila třetí náprava, respektive pod kapotou osmiválec GM. Jestli se vám tento stroj, který byl prezentován jako koncept, líbil, máme dobrou zprávu. Můžete si ho koupit.

Hodí se připomenout jedna důležitá věc. Kahn Design nezačal sériově vyrábět šestikolový Defender, jak by se mohlo zdát, ale prostě prodává výstavní koncept. Auto má najeto zhruba 400 kilometrů a Kahn si ho cení v přepočtu na necelých osm milionů korun. Za Defender to je hodně peněz, ale nezapomeňte, že dostanete auto, které existuje zatím pouze v jednom exempláři a které navíc není vůbec nezajímavé.

Když pomineme všechny ty parády typu sportovních sedaček a červeného čalounění, pak jde hlavně o techniku. Přepracovaný podvozek by měl být v terénu ještě schopnější a benzinový osmiválec uložený pod prodlouženou kapotou nabídne docela jiné parametry než sériový dieselový čtyřválec. Motor původem od GM totiž disponuje výkonem 437 koní.

Ne že by to rovnou dělalo z Defendera 6×6 hotovou raketu, ale brzdou provozu opravdu nebudete.