Ford Edge míří na český trh. Dorazí koncem roku

0

[av_gallery ids=’13137,13138′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

U Fordu mají naplánovanou pro letošní rok pěknou řádku novinek. Začne se prodávat ve Frankfurtu představený nový S-Max, do prodeje dorazí také zcela nová generace modelu Galaxy, Mondeo dostane nové motory… Pro nás to nejzajímavější ovšem přijde koncem letošního roku, kdy Ford obohatí svou nabídku modelů kategorie SUV.

Ještě letos totiž dorazí do prodeje Ford Edge, ze kterého se tak stane větší a dražší sourozenec známé Kugy. V nabídce by měl být pouze dvoulitrový naftový čtyřválec TDCi a výhradně pětimístné provedení. Automobilka ovšem má ve své nabídce i sedmimístnou verzi, ta se ale k nám dovážet nebude. Základní diesel disponuje výkonem 180 k, silnější alternativa je naladěna na 210 k.

Kromě Fordu Edge se na nás ale chystá ještě jedna celkem zajímavá novinka. Letos zamíří do prodeje také modernizovaný Ranger, který poznáme především podle přepracované přední části. Ta odkazuje svým designem právě na Edge.