Ford Focus RS: Subaru WRX STI a Golf R mají velký problém

0

[av_gallery ids=’13217,13218,13219,13220′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Jsou zprávy, které vás zaručeně potěší a jednou takovou je fakt, že se oficiální cestou představila nová generace Fordu Focus RS. Proč o ní píšeme? Je to prosté, Ford totiž u nejnovějšího provedení svého nejostřejšího hatchbacku nasadí pohon všech kol. A to se nám líbí.

Na Subaru WRX STI nebo Volkswagen Golf R se tak chystá velmi schopný soupeř. Kromě čtyřkolky Ford slíbil zajímavý výkon. Přesné číslo ještě zveřejněno nebylo, ale maximum motoru má přesahovat 320 koní. Mimochodem pod kapotou není dvoulitr, jak je v dnešní době obvyklé, ale čtyřválcový Ecoboost s objemem 2,3 litru, který našel své uplatnění také v novém Fordu Mustang.

Veškerá technická data budou zveřejněna na autosalonu v Ženevě, už teď je ale jisté, že nový Focus RS bude velmi rychlé auto. Na zadní nápravě totiž pracuje systém dělící točivý moment mezi levé a pravé kolo, podvozek zvládne přetížení 1 G a automobilka slibuje možnost užít si dlouhé drifty.