Gibbs Quadski: obojživelná čtyřkolka za 800 tisíc

0

[av_gallery ids=’16270,16271,16272′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Gibbs pracoval na vývoji obojživelné čtyřkolky neuvěřitelných 15 let. Investovala do něj 200 milionů dolarů. Teď se zdá, že by se konečně mohla dočkat produkce. Dokonce už dostala své oficiální jméno. K dostání bude pod označením Quadski.

Jednomístnou čtyřkolku kupředu požene čtyřválec s objemem 1,3 litru, který dodalo BMW. Mnichovská jednotka je schopna vyvinout výkon 175 koní a maximum točivého momentu s hodnotou 140 Nm.

Díky tomu zvládne uhánět rychlostí přes 70 km/h. A to jak v terénu, tak na vodě. Stačí s vozítkem jednoduše najet do vody a stisknutím patřičného tlačítka se jeho kola zvednou a můžete pokračovat. Nádrž s objemem 57 litrů zaručí solidní dojezd.

Gibbs Quadski se bude vyrábět v továrně v americkém Auburn Hills (Michigan). První rok se vyrobí jen 1000 kusů, pak by ale fabrika měla být schopna postavit 20 kusů za hodinu. Cena bude 40 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 800 tisíc korun bez daně.