Honda N-One: Roztomilá a s pohonem všech kol

0

[av_gallery ids=’16349,16350,16351,16352,16353,16354′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

V Japonsku je oblíbená kategorie aut, které se přezdívá Kei cars. Jde o velmi malé vozy do městského provozu, které se ale vyznačují roztomilým designem. Vyrábí je i u nás známé značky jako jsou Subaru, Daihatsu nebo Honda. A právě ta přidala poslední kousek nazvaný N-One.

Maličké auto s designem, který připomíná tak trochu medvídka pandu, je schopné pojmout čtyři lidi. A ti se do vozu dostanou přes čtyři dveře. Na tak malé auto poměrně dobré, co myslíte? Navíc si řidič bude moci vybrat ze dvou motorů. Obě benzinové jednotky mají objem 0,66 litru, ale jsou k dispozici buď jako atmosféra nebo turbo. A to by mělo být podle Hondy obdobou běžného motoru s objemem 1,3 litru. Přesné údaje ještě nezveřejnila.

Honda N-One bude dostupná s bezstupňovým variátorem CVT. A kromě toho, že základní verze dostane pohon jen předních kol, k dispozici bude i o něco dražší varianta s pohonem všech kol. Do terénu s ní ale asi žádný majitel nevyrazí. Zato bude mít jistotu na zmoklých tokijských ulicích. Auto přijde v Japonsku na necelých 300 tisíc korun po přepočtu. V Evropě ho ale rozhodně nekoupíte.