Hyundai Creta: Malé korejské SUV poprvé oficiálně

0

[av_gallery ids=’13540,13541′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Automobilka Hyundai vypustila do éteru první obrázky chystaného malého crossoveru, který nese označení Creta. Zatím si můžeme prohlédnout skicu vnější karoserie a interiéru. Nic překvapivého ale nečekejte, na pohled evidentně půjde o zmenšené Santa Fe, což nakonec platí také o kabině vozu.

Tisková zpráva toho mnoho neřekne. Design je samozřejmě prémiový, jak také jinak, když jde o tolik prémiovou automobilku, že ano. Dále nás Hyundai upozorňuje na výraznou masku chladiče a těšit bychom se měli třeba na vzdušnou kabinu.

Otázkou je, o co vlastně v případě modelu Creta jde, protože to není zas tak dávno, co Hyundai představil model ix25 určený pro čínský trh. Podle původních zpráv se auto do Evropy vyvážet nemělo, ale pak následovala informace o tom, že se ix25 podívá také na další trhy. A protože první nákresy jsou ix25  velmi podobné, je docela pravděpodobné, že to, čím nás teď Hyundai napíná, je vlastně jenom evropská varianta již představeného modelu ix25.