Hyundai i30 N: Ostrý korejský hatchback dostane pohon 4×4

0

Zajímavé zvěsti na téma ostré verze modelu Hyundai i30 se nedávno objevily u kolegů z australského serveru GoAuto. Podle nich se provedení N představí už na autosalonu ve Frankfurtu, ale to není všechno. Auto totiž dostane kompletně novou techniku a pokud se spekulace naplní, půjde o čistokrevnou konkurenci pro Volkswagen Golf R.

Důvod? Prostý. Hyundai i30 N má stát na nové platformě, která umožní zástavbu velkého přeplňovaného dvoulitru a především pohonu všech kol. Podle dostupných zpráv by tak tento Hyundai měl řidiči nabídnout výkon 300 koní rozložený na obě nápravy. Subaru WRX STI nebo Volkswagen Golf R či Audi S3 dostanou dalšího konkurenta, který by pro ně měl být zcela vyrovnaným soupeřem. Svět už nikdy nebude jako dřív…

Zatím se ale jedná o neoficiální informace, takže ještě všechno může být klidně úplně jinak. Je ale pravda, že jako nereálné podobné zvěsti označit nemůžeme. Hyundai už nějakou dobu funguje v seriálu WRC a kromě toho sportovní divize N představená na konci roku 2013 prozatím žádné sériové auto ještě nevyprodukovala. Uvidíme.