Infiniti Q50 Eau Rouge v Goodwoodu ukáže, co umí

0

[av_gallery ids=’18572,18573,18574′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Konec tohoto týdne patří festivalu rychlosti v Goodwoodu. Těšit se můžeme na řadu zajímavých premiér a jednu takovou obstará automobilka Infiniti. Ta dorazí s prototypem Q50 Eau Rouge osazeným šestiválcem s výkonem 560 koní a vrcholem točivého momentu 600 Nm.

Samozřejmě, tohle auto jsme už viděli dříve. Živě jsme si ho prohlédli v Ženevě, ale Goodwood bude přesto dějištěm jedné premiéry. Na rozdíl od statických prezentací se totiž zdivočelá Q50 představí v akci. V řízení se bude střídat šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner s testovacím jezdcem stejného týmu Sebastienem Buemi.

Oficiální informace říkají, že u Infiniti stále testují a stále se rozhodují, zda Q50 Eau Rouge půjde do výroby nebo ne. Z nedávné minulosti ale už víme, že se ostrý sedan vyrábět bude. Informace pochází z nejmenovaného zdroje, který ale působí přímo v automobilce. Důvodem je údajně množství peněz, které již bylo do vývoje investováno. Prý bylo příliš velké na to, aby Eau Rouge zůstalo jen konceptem, což dává smysl. Naším tipem je premiéra na autosalonu v Paříži.