Jaguar F-Pace: Premiéra se blíží, zde jsou další fotky

0

[av_gallery ids=’13734,13735,13736,13737,13738,13739,13740′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

F-Pace je pro Jaguar velmi důležitý model. Je to vůbec první crossover, který kdy tato britská automobilka nabídla svým zákazníkům, přičemž třeba zkušenosti značky Porsche s Cayennem ukazují, že podobná auta mají obrovský prodejní potenciál. Očekávání Jaguaru jsou proto velká.

Oficiální premiéra je naplánována na frankfurtský autosalon, ale je téměř jisté, že Jaguar představí F-Pace dříve, stejně jak se to běžně stává u jiných novinek. Nakonec F-Pace jsme si mohli před časem prohlédnout na jedné z etap Tour de France a dnes můžeme nabídnout další fotografie. Bohužel, auto je na nich pořád ještě zabalené do krycích fólií.

Jaguar v doprovodné tiskové zprávě slibuje čtyři stovky tisíc najetých kilometrů v rámci vývoje a uvádí, že vůz vyzkoušel všechno možné od drsné švédské zimy až po pouštní vedra. Logicky se Jaguar také chlubí testováním v terénu, což je pro tuto značku historická premiéra. A protože sesterský Land Rover má v tomto směru bohaté zkušenosti, dají se u F-Pace očekávat velmi zajímavé jízdní dovednosti i mimo silnici.

Po technické stránce zatím žádné informace zveřejněny nebyly, ale můžeme si je docela dobře odvodit z prostého faktu použité platformy. Ta bude následovat to, co má XE a nové XF. O pohon se tak určitě postarají čtyřválce nové řady Ingenium, chybět ale nebudou ani šestiválce. Zajisté se dočkáme kompresorem přeplňovaného benzinového třílitru s výkonem 340 nebo 380 koní (nebo obou variant, jako tomu je u XF) a šestiválcového dieselu s parametry 300 koní a 700 Nm.

Upřímně, na tento crossover se velmi těšíme.