Jaguar veze do Ženevy brutální čtyřkolku. Nový F-Type SVR má 575 koní a zvládne až 322 km/h

0

Jsou zprávy, které se čtou velmi příjemně. Třeba když po neoficiálních únicích přijde Jaguar s oficiální tiskovkou, ve které potvrzuje příchod ještě silnějšího F-Type, než jakým bylo dosud vrcholné R. Jen připomeneme, že stávající vrchol nabídky pro F-Type má 550 koní, pohon všech kol a rozhodně není pomalý. Jenže novinky v podobě verze SVR bude ještě rychlejší.

Jaguar prozatím oficiálně nepotvrdil výkon motoru ani dynamické parametry, ale protože nedávno unikl na internet kompletní katalog, už teď se ví, že přeplňovaný pětilitrový osmiválec vyprodukuje 575 koní, 700 Nm a že katapultuje kupé i roadster na stovku ve shodném čase 3,7 s. Jasně, Porsche 911 Turbo S umí stejnou disciplínu dokonce pod tři sekundy, ale stejně se na nové SVR těšíme. Už pouze proto, že kromě vyššího výkonu dostane tato novinka třeba laděný titanový výfuk, který zprostředkuje pořádný řev. A když si vzpomeneme, co dělal při akceleraci RR Sport SVR, máme z toho husí kůži.

Jaguar F-Type SVR bude mít vždy automatickou převodovku a vždy to bude také čtyřkolka. Ono mít 575 koní pouze na jedné nápravě není žádná sranda. Kupé se rozjede až na 322 km/h, roadster bude o trochu pomalejší, ale pořád bezpečně překročí 300 km/h.

Další oficiální podrobnosti řekne Jaguar zhruba v polovině února, oficiální premiéra je naplánována na ženevský autosalon.

[av_gallery ids=’19978,19979,19980′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]