Jaguar XF: S pohonem AWD může být váš od 1,7 milionu korun

0

Jaguar vypustil do světa předběžné ceny nové generace modelu XF. Pro nás je samozřejmě dobrou zprávou hlavně to, že na trh přichází rovnou také provedení s pohonem všech kol. Stejně jako u předchozí verze si ale čtyřkolku u tohoto auta koupíte výhradně v kombinaci s benzinovým třílitrovým šestiválcem, protože taková verze má velký potenciál na americkém trhu. Naftová čtyřkolka se zatím neplánuje.

Pokud máte zájem, připravte si minimálně 1,7 milionu korun. Právě tolik stojí nejdostupnější verze XF 35t AWD se základní výbavou Pure. Kromě pohonu všech kol dostanete motor o výkonu 340 koní a osmistupňovou automatickou převodovku. K dispozici je ale také silnější provedení s motorem posíleným na 380 koní. Takové auto ovšem koupíte výhradně ve sportovní variantě S, která se pohybuje na špičce ceníku. Jaguar XF S AWD je ostatně s cenou 1 962 000 Kč vůbec to nejdražší, co si můžete z nabídky tohoto modelu vybrat.

Jaguar XF 35t AWD používá třílitrový přeplňovaný benzinový šestiválec, který známe třeba z modelu F-Type. Jeho parametry jsou 340 koní a 450 Nm, na stovku vůz zrychlí za 5,4 s a maximálně jede 250 km/h. Silnější XF S AWD nabídne 380 koní, stejný vrchol točivého momentu i maximálku a stovku za 5,3 s.