Je to oficiální. Jaguar F-Type AWD bude!

0

[av_gallery ids=’13088,13089,13090,13091′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Všichni jsme to z neoficiálních zpráv tušili, ale teď je to oficiální. Na autosalonu v Los Angeles představí automobilka Jaguar několik verzí modelu F-Type osazených pohonem všech kol. Přesné technické specifikace budou zveřejněny při stejné příležitosti, jako ochutnávku nám dává britská značka pouze základní fakta o tom nejlepším – AWD F-Type R.

Tohle auto posloužilo také k propagačním účelům a k nafocení decentní fotogalerie. Co je ale podstatné, to je čas zrychlení z nuly na 60 mph (96 km/h). To zvládne nejrychlejší Jaguar současnosti i díky pohonu všech kol za 3,9 s. Maximální rychlost je omezena na 300 km/h.

Jaguar k této zprávě ještě připojil jeden menší detail. A sice fakt, že se stal partnerem týmu, který připravuje Boodhound SSC. Jak určitě více, jde o stroj, který má za cíl stanovit nový rychlostní rekord.