Jeep Compass v roce 2014 skončí

0

[av_gallery ids=’15484,15485,15486,15487,15488,15489,15490′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

V případě Compassu se jedná o vizuálně upravenou, ale technicky téměř shodnou verzi amerického Jeepu Patriot, který se v Evropě pochopitelně neprodává. Paralelní výroba poběží do roku 2014, kdy budou oba modely nahrazené jedním nástupcem. Nelze ale vyloučit, že se na některých trzích bude v rámci zachování kontinuity prodávat pod stávajícím jménem Compass. Další vůz, kterého se má racionalizace dotknout, je Chrysler Town & Country, který se v Evropě nyní prodává jako Lancia Voyager. V tomto případě by se však jednalo pouze o přesun pod značku Dodge, která prodává shodný model jako Grand Caravan.

Evropy i USA se ještě dotkne připravované kompaktní SUV na platformě odvozené od Fiatu Bravo, které na evropských trzích nahradí Fiat Sedici a zařadí se právě pod nástupce Jeepu Compass. Sportovně orientované jedince by pak mohlo nadchnout, že se chystá i rychlá verze kompaktního sedanu Dodge Dart s označením SRT. Její příchod je prý jistý, momentálně se pouze řeší otázka, jak výkonný a objemný motor pro ni použít.