Jeep Renegade uspěl v testech Euro NCAP

0

Nárazovými testy Euro NCAP prošly další modely, přičemž speciálně jeden z nich je pro nás velmi zajímavý. Řeč je o Jeepu Renegade, který nakonec odešel s plným pětihvězdičkovým hodnocením. Kromě něj prošla zkouškou také Kia Soul a Audi A3 e-tron.

Renegade se ze všech jmenovaných automobilů ukázal jako nejlepší, když dostal za ochranu dospělých osob 87 procent, za ochranu dětí 85 %, v případě ochrany dětí to je 65 % a za bezpečnostní asistenty obdržel slušných 74 %. S ochranou jednotlivých částí cestujících je na tom logicky také velmi dobře, ovšem jednu drobnou výjimku představuje krk. Při nárazu zezadu opěrka hlavy příliš nezafunguje a ochrana před poraněním krční páteře je proto hodnocena pouze průměrně.

Kia Soul dorazila do testů s naftovým, ale také s elektrickým motorem. Euro NCAP hodnotil obě verze, protože ta elektrická má jinak konstruovanou karoserii, která je pevnější. Tomu odpovídá také výsledek. Soul EV si odnesl za ochranu dospělých 84 %, naftový Soul dostal 75 %. Celkově ale dostal elektrický i naftový Soul shodně čtyři hvězdy. Pro úplnost dodejme, že Audi A3 Sportback e-tron obdržela maximálních pět hvězd.