Kia chystá hybridní crossover Niro. Na trh dorazí příští rok

0

Hybridní automobily jsou pro automobilky řešením tlaku na co nejnižší průměrné emise, takže je jisté, že se s těmito pohony budeme setkávat čím dál častěji. Hybridy se nevyhnou ani automobilce Kia, která plánuje jejich výrazné rozšíření. To odstartuje aktuálně připravovaný crossover Niro, který korejská automobilka poodhalila na prvních skicách.

Pohon tohoto crossoveru bude mít na starost nový hybridní systém, jehož základem je benzinový čtyřválec o objemu 1,6 litru. Kia slibuje tepelnou účinnost spalovacího motoru 40 %. Maximální výkon dosahuje na 105 koní a točivý moment končí hodnotou 147 Nm. Nejsou to úplně dechberoucí čísla, ale nezapomínejme, že s pohonem pomůže ještě blíže nespecifikovaný elektromotor. Jak velký výkon nakonec bude mít celý hybridní systém, to se zatím neví.

Kia ještě tají i spotřebu a produkci emisí. Z faktických informací tak můžeme přidat pouze skutečnost, že spalovací motor bude kombinován se šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou. V plánu je pak údajně i plug-in hybridní verze. My můžeme doufat, že Kia připraví i provedení s elektromotorem umístěným u zadní nápravy, takže by nové Niro mohlo být i čtyřkolka, ale to už se pouštíme do velkých spekulací.

Samozřejmě technika, která bude použita u modelu Niro, se následně objeví také u dalších hybridních automobilů značek Kia a Hyundai.

[av_gallery ids=’19536,19537′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]