Kia Sorento: facelift pro Evropu

0

[av_gallery ids=’15635,15636,15637′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Kia před časem představila na americkém trhu facelift modelu Sorento a od té doby se spekulovalo, na kolik se bude podobat modernizaci určené pro Evropu. Spekulacím je konce, Kia aktuálně vydala tiskovou zprávu s několika obecnými informacemi a trojicí fotek, ze kterých je jasné, že se od americké verze facelift určený pro Evropu příliš lišit nebude.

Modernizace se nese v klasickém duchu. Jiný je design. Vůz má nové nárazníky a nová světla využívající technologii LED diod. Do interiéru se dostal přepracovaný přístrojový štít s LCD displejem, jiná je středová konzole a u automatických převodovek také středový tunel. Motorizace mají být úspornější a produkovat méně emisí, nic konkrétnějšího ovšem tisková zpráva neuvádí. Nejzajímavější položkou je zmínka o „nové platformě karoserie“. Těžko říci, co tímto Kia myslela, ale nelze předpokládat, že je automobil od základu přepracován. Až budeme vědět více, rádi se o informace podělíme. Prodej odstartuje ve druhé polovině letošního roku.