Kia Sorento: Třetí generace definitivně odhalena

0

[av_gallery ids=’18711,18712,18713′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Třetí generace modelu Kia Sorento dostala nový design. Ten vznikal především v korejském Namyangu, svůj podíl ale na něm mají také střediska sídlící ve Frankfurtu a v Kalifornii. Výsledek by tak měl zaujmout v podstatě po celém světě. Takže: Jak se vám líbí?

Z faktických údajů toho mnoho zatím nevíme. Kia pouze zveřejnila základní rozměry. Třetí generace Sorenta je dlouhá 4780 mm, vysoká 1685 mm a rozvor náprav dostal 2780 mm. To přeloženo znamená, že nová Kia narostla na délku o plných 95 mm, zároveň je o 15 mm nižší a rozvor náprav je o 80 mm větší než tomu je u dosluhující verze. Profitovat z těchto změn budou cestující sedící ve druhé a třetí řadě.

To je vše, co pro tuto chvíli automobilka zveřejnila. Připojit můžeme ještě například oficiální slib perfektních materiálů použitých v interiéru, nebo neoficiální informaci o tom, že by se do Evropy měla dostat pouze varianta osazená dieselovým motorem.

Korejská premiéra je naplánovaná na konec srpna, evropští zájemci si budou moci nové Sorento prohlédnout na pařížském autosalonu.