Kia Sportage: Nová generace oficiálně odhalila design

0

Kia Sportage nové generace bude taktéž k vidění na autosalonu ve Frankfurtu. Korejskou novinku jsme si ale v nedávné minulosti mohli hned několikrát prohlédnout, protože na internet unikly neoficiální fotky nemaskovaných automobilů. Dnes k tomuto můžeme přidat oficiální obrázky, které zveřejnila samotná Kia. Tak tedy, jak se vám nová Sportage líbí?

Kia v doprovodné tiskové zprávě neříká nic, kromě rozebírání designu. Ten ale lépe prozradí fotografie. Z boku je vůz podobný tomu, co jsme vídávali u končící generace, zadní partie taktéž nepředstavují žádnou revoluci, ovšem přední část, ta je kompletně přepracovaná. Designéři vsadili na větší masku, vysoko umístěná světla a diody denní svícení ve tvaru kostek ledu, které dostala jako první sportovní verze GT modelu cee’d. Stejnou tvář by měly dostat všechny následující novinky značky Kia.

O motorech tisková zpráva neříká vůbec nic, ale protože technický základ bude stejný s novým Tucsonem, je jasné, že si zájemci budou moci vybrat mezi motory 1.7 CRDi, 2.0 CRDi nebo benzinovou šestnáctistovkou. A nepřijdeme ani o pohon všech kol.

Další podrobnosti budou následovat na autosalonu ve Frankfurtu, kde samozřejmě nebude chybět ani naše redakce, takže se můžete těšit na řadu fotek a v říjnovém vydání 4×4 AM také na přehled všech novinek z kategorie 4×4.