Kia Trail’ster: Jak by se vám líbil Soul s pohonem e-AWD?

0

[av_gallery ids=’13236,13237,13238,13239,13240′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Kia představila na autosalonu v Chicagu zajímavý koncept. Jmenuje se Trail’ster a ukazuje, jak by mohl vypadat Soul určený do lehčího terénu. Novinka dostala podvozek zvýšený o 6,3 cm, mnoho plastů, barvy karoserie inspirované sněhem a blátem a hlavně dostala to, co ještě žádný jiný Soul nemá – pohon všech kol.

Žádná revoluce se ovšem nekoná, Kia sáhla po řešení, které je technicky velmi jednoduché. Takže ke spalovací jednotce pohánějící přední kola nasadila na zadní nápravu elektromotor pracující zcela samostatně. Ano, je to stejné řešení, jaké už delší dobu používá Lexus RX nebo třeba PSA u systému HYbrid4.

Trail’ster je tedy hybrid a na čistě elektrickou energii dokáže ujet maximálně pět kilometrů, pak se startuje přeplňovaná jedna-šestka. Ta disponuje parametry 185 koní a 251 Nm, zadní elektromotor přidá 35 koní a 136 Nm. Celkem Kia slibuje 220 koní a 386 Nm. Tenhle Soul by tím pádem měl být velmi svižný.

Ještě není nic jisté, ale dovedeme si představit, že se takové auto začne velmi brzy vyrábět. Soulu totiž coby kompaktnímu crossoveru verze s pohonem všech kol chybí. A klidně by se mohl vyrábět i s těmi plasty na karoserii. Jak známo, v Evropě jsou podobná auta velmi oblíbená.