Koupili byste si Teslu Model X za víc než pět milionů korun? Jedna taková je teď na prodej

0

Tesla Model X je elektrické SUV, které vypadá více než slibně. Má efektní dveře, zajímavý design a ve vrcholné verzi P90D také velmi expresní jízdní vlastnosti. Skoro to vypadá, že takové auto teď chtějí všichni, takže Tesla nestíhá vyrábět, čekací doby jsou dlouhé a touha vlastnit tento automobil dříve než ostatní narůstá. Právě na to sází jistý prodávající, který nabízí jeden z prvních exemplářů tohoto modelu k prodeji jako ojetinu.

Důvod prodeje je více než zajímavý. Poté, co novopečený majitel ujel nějakých 800 kilometrů, prý zjistil, že SUV vlastně není to pravé. A tak prodává prakticky nový automobil. Jenže ono to není o tom, že by se auta chtěl zbavit. On se ho chce zbavit se ziskem, a to více než tučným. Nedočkavým zájemcům dává tento člověk k dispozici auto s červenou barvou karoserie, koženým interiérem, šesti sedadly, dvacetipalcovými disky a s motorem P90D. Takový stroj stál původně nějakých 3,3 milionu korun, ovšem exemplář, který je na prodej, vás vyjde na více než pět milionů korun. Opravdu se to vyplatí? A nechcete si raději koupit třeba RR Sport SVR nebo Cayenne Turbo?

Těžko říci, zda se tahle Tesla Model X za tyhle peníze opravdu prodá. Každopádně hlad po elektrických crossoverech je evidentně vskutku zajímavý. Obchoduje se totiž nejen s celými automobily, nýbrž i s rezervačními čísly. Na prodej je například číslo 3182, tedy celkem brzký exemplář. Problém je akorát v tom, že musíte zaplatit deset tisíc dolarů, tedy zhruba 250 000 korun. Originální rezervace vás vyjde přesně na polovinu.