Lada 4×4 Urban: Ruská automobilka nastupuje do útoku

0

[av_gallery ids=’18579,18580,18581,18582,18583,18584′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Ruská novinka se jmenuje Lada 4×4 Urban. Nejde o standardní provedení, takhle upravená Niva se bude dodávat pouze na přání. Auto dostalo integrované nárazníky, jinou masku chladiče, novou barvu karoserie, sedmnáctipalcová kola a dokonce i nižší světlou výšku. Na Nivu to je dost změn, ale ještě nejsme u konce.

Do interiéru se nastěhoval nový volant a hlavně doslova luxusní výbava. Tak například tu najdete klimatizaci, elektricky ovládaná zpětná zrcátka, elektricky ovládaná okna nebo vyhřívaná sedadla. Lada 4×4 Urban vstoupí do prodeje v září a automobilka chce oslovit stávající majitele jiných značek (Suzuki, Honda, Toyota), stejně jako by měl nový Urban zapůsobit na ženy.

Příští rok by měl navíc benzinovou jedna-sedmičku vystřídat modernější čtyřválec o objemu 1,6 l původem z modelu Priora.

Kromě vylepšeného modelu Niva (respektive 4×4, jak se tohle auto zjednodušeně jmenuje), Lada představila také „terénní“ verze modelů Priora a Largus, což je starý Logan MCV. V obou případech se zvýšil podvozek a na karoserii se objevilo větší množství plastu.