Lada Niva: Ruská legenda ve stylové verzi Elbrus Edition

0

[av_gallery ids=’13714,13715,13716′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Ladu Niva určitě nemusíme představovat. Legendární ruských off-road už funguje na trhu celá desetiletí v prakticky nezměněné podobě, i když v posledních letech nese označení Lada 4×4. Občas se objeví nějaká ta speciální verze, jako třeba relativně nedávno provedení Urban, které je mimochodem dostupné také v České republice. Nejnovější specialitu představila Lada před pár dny, jmenuje se Lada 4×4 Elbrus Edition.

Jméno odkazuje na nejvyšší horu Kavkazu a celá tato edice vznikla právě na počest expedice, která se na tuto horu vydala. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby součástí expedice nebyly dvě lehce upravené Lady 4×4, které vyvezly účastníky až do výšky 3658 metrů nad mořem. Následně už musela výprava pokračovat pěšky.

Elbrus Edition obsahuje unikátní barvy karoserie. Na výběr je kovově červená, černá nebo olivová zelená. Auto stojí na šestnáctipalcových litých kolech a podle tiskové zprávy je v interiéru také upravené čalounění. Samozřejmě nesmí chybět logo upozorňující na speciální edici, které najdeme v podobě nálepky na zadním blatníku. Máte-li zájem, na ruském trhu stojí tato verze Lady Niva 411 000 rublů.