Lada XRAY: Nový ruský crossover se začne vyrábět v prosinci

0

Lada se v poslední době činí a usilovně pracuje na rozšíření své nabídky. Kromě sedanu Vesta se tak zájemci mohou těšit také například na crossover označený jako XRAY. Z posledních zpráv vyplývá, že se tento vůz začne vyrábět už v polovině prosince a první zákazníci si ho budou moci pořídit v únoru, kdy dorazí na domácí ruský trh.

Jak je vidět na fotkách, designově ruská novinka navazuje na dřívější koncept a popravdě řečeno auto nevypadá vůbec špatně. Technika ovšem zůstane jednoduchá, takže na úvod dorazí verze osazená benzinovou šestnáctistovkou naladěnou na 114 koní. Později bude paleta nabízených motorizací rozšířena ještě o výkonnější jedna-osmičku (123 koní) a naopak o základní jedna-šestku s maximem 106 koní. Standardem je samozřejmě manuál, ale Lada nabídne i robotizovanou automatickou převodovku.

Pro nás je samozřejmě nejzajímavější zprávou fakt, že Lada počítá i s variantou osazenou pohonem všech kol, ale technické detaily zatím automobilka nezveřejnila, a to jak co se týká systému 4×4, tak také třeba detailů o spotřebách, zrychlení, maximálce a tak dále. Na tyto fakta si budeme muset ještě chvíli počkat.

Velmi zajímavě pak vypadá výbava. Už ta základní má například klimatizaci, v těch vyšších najdete věci jako dotykový displej, vyhřívaná sedadla nebo parkovací kameru.  Vzhledem k prodejním cílům je velmi pravděpodobné, že se Lada XRAY podívá do prodeje na v západní Evropě.

[av_gallery ids=’19465,19466,19467,19468,19469,19470′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]