Lamborghini Aventador LP 700-4: Jako policejní stíhačka

0

[av_gallery ids=’16854,16855,16856,16857′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Dubaj je notoricky známým rejdištěm milionářů a jejich naleštěných supersportů. Je jasné, že takoví řidiči se čas od času rádi trochu rozdovádějí a přitom překročí povolenou rychlost, která v Dubaji rozhodně nepatří k nejvyšším. Například na dálnici je maximum 120 km/h, přičemž policie toleruje překročení rychlosti o 20 km/h.

Lamborghini Aventador LP 700-4 v barvách dubajské policie ale nebude prioritně sloužit k tomu, aby na silnicích pronásledovalo neposlušné zbohatlíky. Místo toho poslouží jako preventivní nástroj k upozornění řidičů, že by se měli chovat na silnici slušně. K vidění bude také na turisticky atraktivních místech, kde bude fungovat jako reklama.

Italský supersport neprošel žádnou radikální technickou změnou. Navenek je ale samozřejmě patrné policejní značení a nutný maják na střeše. Uvnitř pak najdete například videosystém pro získávání informací o kolemjedoucích vozech nebo laserovou pistoli na měření rychlosti.

Lamborghini Aventador LP 700-4 je nyní nejrychlejším policejním autem na světě. Dosud rekord drželo Nissan GT-R, které používá policie v sousedním emirátu Abú Dhabí. Pokud je pak řeč o samotném Lamborghini, každý automobilový fanoušek si jistě snadno vzpomene na modré Gallardo, které jezdí ve službách italské policie od roku 2008.