Lamborghini Aventador Roadster: Bestie přišla o střechu

0

[av_gallery ids=’16365,16366,16367,16368′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster. Takové jméno nese nový model, který co nevidět začne vyjíždět z fabriky v italské Sant’Agatě. Jak už název napovídá, požene ho dokonalý dvanáctiválec s objemem 6,5 litru a s výkonem 700 koní. Tohle stádo samozřejmě přenáší na všechna čtyři kola. Díky tomu italský býk zrychlí z nuly na stovku za 3 sekundy a může uhánět rychlostí až 350 km/h.

Podobně jako u předchozího modelu Murciélago, je i u Aventadoru Roasdter rozdílný styling zadní partie. Za hlavami cestujících jsou tak dva mohutné panely, které autu dodávají ještě dramatičtější vzezření. Samotná střecha je pak řešena z karbonu. Váží pouhých 6 kilogramů a dá se uschovat do zavazdelníku vpředu. Výrobce také slibuje, že i když se musí montovat ručně, jde to velmi snadně. Ne jako v případě předchozího řešení s plátěným „deštníkem“.

Pěkná hračka na příští léto, co říkáte? Teď si už jen stačí na účtě vyhradit 300 tisíc eur, tedy v přepočtu 7,5 milionu korun. Samozřejmě bez daně.