Lamborghini Gallardo Spyder: nové a drsnější

0

[av_gallery ids=’16282,16283,16284,16285′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Celkem si lze vybrat ze tří variant. Auto na obrázku je Gallardo LP 560-4 tedy s výkonem 560 koní a pohonem všech kol. K dispozici je také ostřejší verze LP 570-4 Spyder Performante se zvýšeným výkonem. Pokud chcete jen zadokolku, brzy přijde na trh LP 550-2.

Zatímco příď vozu je shodná s variantou kupé, Spyder dostal agresivnější záď. Zdobí ji leštěné koncovky výfuku, ostré linky a pořádný široký difuzor se šesti samostatnými ploutvičkami. Vůz si lze navíc ozdobit paketem Style, který dodá ještě pár luxusních detailů včetně speciálního černého lakování. Na výběr jsou také nová kola. Na fotografiích jsou vidět matně černé disky Apollo velikosti 19“.

Další možností je paket zvaný Edizione Tecnica. Ten přidává řadu možností barevného ztvárnění kabiny. Navíc se auto dá ozdobit dalšími barvami laku nebo pruhy. Pěkná je například kombinace červeného laku a černých pruhů. Změny pod kapotou se oproti minulým ročníkům neodehrály. Supersport stále využívá silného desetiválce, který je k dispozici v několika výkonnostních verzích.

Nové Lamborghini Gallardo Spyder se veřejnosti představí na autosalonu v Los Angeles. Ten proběhne na konci listopadu. Spolu s touto novinkou výrobce navíc oznámil, že nový model chystá i pro závodní sérii Super Trofeo.