Lamborghini Urus potvrzeno: Na silnice vyjede v roce 2016

0
Lamborghini Urus

[av_gallery ids=’16944,16945,16946,16947,16948,16950,16951′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Lamborghini k oslavě svých padesátin uspořádalo večírek, na který pozvalo prominentní majitele vozů i známé novináře. Byl mezi nimi zakladatel britského magazínu EVO Harry Metcalfe. Ten se na Twitteru svěřil, že Lamborghini potvrdilo model Urus pro ročník 2017. Do prodeje by se tedy mohlo dostat ještě během roku 2016.

Italský výrobce dosud možnou produkci SUV Urus nechtěl potvrdit, přestože pokračoval na jeho vývoji i po představení loňského konceptu. To, že se dostane do prodeje, je ale logické. Automobilka tím výrazně rozšíří okruh zákazníků a zaboduje i na čínském trhu, kde je o auta této kategorie obrovský zájem. Například pro Porsche Cayenne je Čína druhým největším trhem hned po USA. Německo je až třetí.

Lamborghini si už v Číně SUV patentovalo. Navíc šéf Audi Rupert Stadler řekl v březnu magazínu Autocar, že Lamborghini musí tento model určitě vyrábět. Auto by pak mohlo sdílet podvozkovou platformu s koncernovými vozy Porsche Cayenne, Audi Q7 nebo Volkswagen Touareg. Cena Lamborghini Urus se dá zatím jen hádat, ale hovoří se okolo 4 milionů korun bez daně.